Privatlivspolitik Privatlivspolitik
KunstAuktionOnline.dk - kvalitet i udbuddet af kunstKunstAuktionOnline.dk - Kunst, malerier, litografier mm.KunstAuktionOnline.dk - Hurtig afregning til sælger Auktion

Køb og sælg på online kunstauktion

Hvert auktionshus har sin egen profil. KunstAuktionOnline.dk kendes på de detaljerede og troværdige værkbeskrivelser. Her undgår du tvivlsomme tilskrivninger og faldgruber som forveksling af originalgrafik og reproduktioner. Alle vurderinger er baseret på et kvalificeret fagligt skøn.

Titel:  Corneille - Kvinde, fugl og kat
Corneille, Titel: Kvinde, fugl og kat
Vi insisterer på kvalitet i udbud af kunst, vurderinger og på serviceniveauet.

Tillid er et nøgleord for al handel på internettet.

Vi tilbyder dig:
- Lave salærer
- Professionel vurdering
- Hurtig afregning til sælger

Vi har i øjeblikket auktioner i følgende kategori: Har du spørgsmål er du naturligvis velkommen til at kontakte os.

Konservering, rensning og restaurering af malerier
 Nyhedsbrev
Tilmeld dig nyhedsbrevet, så er du opdateret om nyheder fra KunstAuktionOnline.dk
Navn:
E-mail:

 Ønsker du at sælge?
Læs mere om hvordan du sælger dine varer, enkelt og ligetil til lave salærer - klik her

 Ønsker du at købe?
Bliv oprettet som bruger og få mulighed for at byde på auktionerne Opret dig på auktionen

 Afhentning i hjemmet
Vi foretager vurdering og afhentning af værker på din adresse efter aftale kontakt os
 De næste 5 auktioner der afsluttes på KunstAuktionOnline.dk
KUNSTNERVÆRKVURDERINGUDLØBERNÆSTE BUD
CorneilleKvinde, fugl og kat1.600 - 1.800 DKK2/10-14 20:00:00950 DKKLæs mere
Per ArnoldiAkvatinte, 21/251.000 - 1.200 DKK2/10-14 20:10:00525 DKKLæs mere
Kai LindemannProvence 800 - 1.000 DKK2/10-14 20:20:00400 DKKLæs mere
Aksel JensenStenbukken450 - 500 DKK2/10-14 20:30:00275 DKKLæs mere
Dan Sterup-HansenVentende mænd500 - 600 DKK2/10-14 20:40:00250 DKKLæs mere